"Raz zepsutych kropli do nosa już nigdy nie będzie można naprawić." - Dood
Możesz nabić dziennie max. 15 tematów i dowolną liczbę postów
Bezpieczne forum do spamowania - nabijaj posty, zareklamuj swoją stronę, dołącz do społeczności.
- - -
Uwaga!
Twoja przeglądarka nie obsługuje CSS Grid
Strona nie będzie się wyświetlać poprawnie :(
Wybierz inny styl na stronie głównej forum (pod listą forów)
lub zaktualizuj przeglądarkę (Firefox 52+, Chromium 57+, Opera 44+)
Ogłoszenie
Znacznej zmianie uległy zasady dotyczące nabijania! Więcej informacji w tym temacie.
Przesunięty przez: kenex
2023-08-16, 13:19
Autor
Wiadomość
  Wysłany: 2020-02-06, 23:24   [nt] Kenex poleca

W tym wątku będą zamieszczane kolejne pozycje, które otrzymują prestiżowe oznaczenie Kenex Poleca. :29:

Możecie komentować poszczególne nominacje rzecz jasna. :177:
  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-02-06, 23:27   

Fakt, nie mit
Stanisławska Aleksandra , Stanisławski Piotr

Książka, która w niezwykle przystępny sposób obala wiele mitów na tematy okołonaukowe (takie jak szkodliwość GMO albo sieci 5G). Polecam zarówno kompletnym laikom, jak i osobom obeznanym w temacie, ale chcącymi ułożyć sobie wiedzę.



P.S. Warto też zaglądać na bloga autorów - Crazy Nauka :123:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-02-07, 18:09   

Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy
Seth Stephens-Davidowitz

Nie będzie zbyt odkrywczym stwierdzenie, że ludzie generalnie kłamią. Okłamujemy rodzinę, przyjaciół, ankieterów. Ale gdy siadamy samotnie przed komputerem i wpisujemy coś w wyszukiwarce Google, stajemy się wyjątkowo szczerzy. A ktoś po drugiej stronie, na podstawie tysięcy ludzkich zwierzeń, może odkryć ciekawe rzeczy o ludzkiej naturze.

Ile naprawdę jest rasistów w Ameryce?
Jak na podstawie aktywności internautów przewidzieć frekwencję w okręgu wyborczym?
Ilu jest w Ameryce ukrywających się gejów?
Jak często ludzie rzeczywiście uprawiają seks?
Czy dostanie się do lepszej szkoły rzeczywiście zwiększa szanse na dobrze płatną pracę?

Analiza big-data (dużych zbiorów danych) to bardzo przyszłościowa metoda badawcza, która może nieźle namieszać w psychologii, ekonomii i polityce.
Warto więc ją poznać i zrozumieć. :29:

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-02-29, 13:34   

Altered Carbon

Cytat:
Daleka przyszłość, gdzie świadomość można przenosić z ciała do ciała. Pewien buntownik zostaje przywrócony do życia, aby rozwiązać skomplikowaną sprawę morderstwa.


W serialu cenię to, że ma ciekawą intrygę oraz świat przedstawiony. Są poruszone konsekwencje socjologiczne, polityczne i religijne możliwości przenoszenia świadomości do innych ciał. Na sporą uwagę zasługują również efekty specjalne, które w niczym nie ustępują kinowym blockbusterom.

Serial można obejrzeć na Netflixie.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-03-17, 09:11   

Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych
Matthew Walker

Wyobraź sobie reklamę leku, który:
- chroni przed depresją, zespołem stresu pourazowego, schizofrenią, demencją, nowotworami
- często łagodzi u dzieci objawy ADHD
- pomaga zapamiętać i usystematyzować wiedzę bez wysiłku
- poprawia tzw. pamięć mięśniową
- pozwala uporać się z traumą
- podnosi pewność siebie
- obniża poziom lęku społecznego
- sprawia, że jesteśmy oceniani jako atrakcyjniejsi fizycznie oraz bardziej charyzmatyczni
- poprawia umiejętność rozpoznawania cudzych emocji
- ułatwia panowanie nad impulsami

Nie sięgaj do portfela. Lek ten jest dostępny dla każdego zupełnie za darmo. To sen.

W sumie od dawna zdawałem sobie sprawę, że sen jest ważny i poprawia samopoczucie. Ale książka "Dlaczego śpimy" Walkera uświadomiła mi, JAK ważne jest dbanie o regularny i pełny sen. Autor niezwykle obrazowo opisuje poszczególne procesy w mózgu, dzięki którym spanie jest tak skutecznym lekarstwem na niemal wszystko. Osobiście bardzo polecam tę książkę i uważam, że wiedza w niej zawarta powinna być obowiązkowo przekazywana w szkołach. Dzięki temu w następnych dekadach może udałoby się ograniczyć masowe skutki niedosypiania. Ja niewątpliwie postaram się zastosować do rad autora na temat zdrowego snu. Sen to przyjemne z pożytecznym.

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-03-21, 22:56   

Platforma (2019)
Można obejrzeć w serwisie Netflix.

Betonowa płyta z jedzeniem zjeżdża w dół w wielopoziomowym więzieniu. Każdy może zjeść, ile chce. Dla osadzonych na najniższych piętrach pozostają tylko resztki - albo nic.

Mocny film poruszający niewygodne elementy ludzkiej natury. Polecam.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-03-25, 22:36   

Rozmowa ze zwierzętami
Karsten Brensing

Fascynująca książka, która pokazuje, że życie zwierząt jest znacznie bardziej złożone, niż wielu ludziom się wydaje. Liczne gatunki za pomocą dźwięków, zasad gramatyki, mowy ciała oraz hormonów są w stanie przekazać zaskakująco precyzyjne informacje.

Pozostaje mi tylko podpisać się pod niezwykle pozytywną recenzją na Crazy Nauce.

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-03, 20:48   

Biped
Gra dostępna w serwisie Steam.
Cena domyślna: 53,99zł



Biped to gra logiczno-zręcznościowa w której poruszamy się dwoma niewielkimi robotami, Aku i Sila, za pomocą prostego sterowania ograniczającego się – w zależności od platformy sprzętowej i użytych kontrolerów – do gałek analogowych lub lewego i prawego przycisku myszy, które odpowiadają za ruch odpowiednimi nogami bohaterów. W trakcie zabawy pojawiają się różne zadania i przeszkody, w których musimy obsługiwać coraz bardziej skomplikowane mechanizmy. Gra oferuje poziomy dla pojedynczego gracza oraz do kooperacji lokalnej lub przez sieć.

Chociaż to krótka przygoda na kilka godzin, w tym czasie oferuje ogrom dobrej zabawy.


Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-05, 12:48   

Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko
Tom Phillips

Książka o największych wpadkach ludzkości napisana z humorem. Dzięki niej poznałem wiele ciekawych historii np. o okresie Dust Bowl wywołanym serią nieprzemyślanych decyzji oraz pseudonaukowymi przesądami, albo o tym, że w przeszłości czymś normalnym były... pożary rzek (wyobraźcie sobie, jak musiały być zanieczyszczone, by to było możliwe!).

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-05, 13:21   

Dobrze że ocenzurowali te brzydkie słowo❗️❗️

1254 7854 :D
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-05, 16:26   

Widziałem tę książkę w Empiku.
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-15, 15:10   

W królestwie monszatana. GMO, gluten i szczepionki
Marcin Rotkiewicz

Książka w merytoryczny sposób obala mity dotyczące szkodliwości GMO. Dzięki niej ostatecznie utwierdziłem się, że warto rozwijać tę technologię i jak najszybciej zalegalizować ją na terenie UE. Konsensus naukowy wobec bezpieczeństwa GMO jest ogromny.

Chociaż oceniam książkę pozytywnie, jednocześnie muszę zastrzec, że dawałem radę czytać maksymalnie 1 rozdział dziennie. Opisana w niej bezczelność GreenPeace i innych organizacji przeciwnych GMO, ich manipulacje oraz ideologiczne uprzedzenia, po prostu za bardzo mnie gotowały.

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-18, 17:38   

Słuchawki: HyperX Cloud Alpha S



Rewelacyjne słuchawki do grania. Fantastyczna jakość dźwięku, dobry mikrofon i bardzo wygodne leżenie na głowie. Liczne pozytywne recenzje w serwisach branżowych są w pełni zasłużone. Trwałość będę mógł ocenić za kilka lat. Ale na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Opis na stronie producenta >>>
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-18, 20:25   

Czy te słuchawki są wokółuszne?
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-18, 22:32   

ZioPeng napisał/a:
Czy te słuchawki są wokółuszne?


Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-19, 21:56   

A te poduszeczki są materiałowe czy ze skóry?
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-20, 12:18   

Masz 2 do wyboru. Imitacja skóry (bardziej szczelne) lub z tkaniny (bardziej przewiewne).
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-20, 22:13   

Aha. A mikrofon jest odczepiany czy można go chociaż schować?
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-20, 23:16   

Odczepiany.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-21, 20:47   

A to gut B). Jeszcze mnie zastanawia , co z regulacją głośności: znajduje się ona na kablu (pilot) czy na samych słuchawkach? Bo na opakowaniu coś a'la pilot widzę, ale nie jestem pewien.
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-21, 21:44   

Tak, na pilocie jest. Zachęcam zajrzeć na stronę producenta ( https://www.hyperxgaming....-gaming-headset ) albo obejrzeć jakąś wideorecenzję. Tam jest pokazane, jak to wszystko działa.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-21, 22:01   

Red Dead Redemption 2
Tryb fabularny



Chociaż gra miewa irytujące błędy, to nadal świetna przygoda, w którą można wsiąknąć na długo. Świat przedstawiony jest niezwykle angażujący i zdaje się żyć. Po drodze widzimy bójki w barach, napady na pociągi albo zmaltretowane ofiary proszące o pomoc. Od nas zależy, czy będziemy w tym brutalnym świecie postępować szlachetnie, czy wykorzystamy chaos do prywatnych interesów.

Zaznaczam jednak, że powyżej mowa o trybie fabularnym dla jednego gracza. Red Dead Online jest fatalną wyciskarką pieniędzy. Zamiast tego zdecydowanie wolałbym jakiegoś co-opa.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-23, 19:15   

Mała Stopa (2018)
Można obejrzeć w serwisie Netflix.

Na szczycie góry, wysoko ponad chmurami, znajduje się wioska yeti, której mieszkańcy kierują się wiedzą zapisaną na świętych kamieniach. Jeden z kamieni twierdzi, że małe stopy (ludzie) nie istnieją. Sytuacja się komplikuje, gdy pewien yeti spotyka człowieka.

Doceniam, że w kulturze popularnej pojawia się promocja empirycznego podejścia do dowodów, oraz odwagi w podważaniu dogmatów religijnych. :15:

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-27, 11:49   

Prawda. Krótka historia wciskania kitu
Tom Phillips

Ostatnio dużo mówi się o tym, że żyjemy w czasach postprawdy, gdzie mało kogo obchodzi obiektywna prawda. Tylko co było wcześniej? Czasy prawdy? No nie bardzo...

Tom Phillips w swojej książce opisuje najbardziej spektakularne przykłady wciskania kitu na przestrzeni dziejów. Media w przeszłości potrafiły być bardzo bezczelne. Na przykład powołując się na zmyślonego badacza w zmyślonym ośrodku badawczym, opisywały mieszkającą na Księżycu cywilizację ludzi-nietoperzy. I to nie jakieś szurskie źródła dla foliarzy, tylko najpopularniejsza w tamtych czasach nowojorska gazeta. Poradniki dla początkujących dziennikarzy radziły, by nie trzymać się w artykułach kurczowo prawdy, bo prawda jest nudna i nie przyciągnie czytelników.

A to tylko jeden z licznych, robiących wrażenie przykładów. Po tej książce można dojść do wniosku, że obecnie - mimo wszystko - żyjemy w czasach stosunkowo trzymających się prawdy. Weryfikowanie faktów nigdy nie było tak proste jak teraz.

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-04-27, 23:57   

[Wywiad] Prof. Kostera: Większość edukacji na wydziałach zarządzania to pseudonauka. Uczymy, jak psuć świat

Jeszcze wczoraj coś działało dobrze, ale dziś już od rana musisz kombinować, co tam przyciąć, zoptymalizować i uelastycznić, bo inaczej jesteś kiepskim menedżerem - z prof. Moniką Kosterą rozmawia Grzegorz Sroczyński.



Bardzo polecam lekturę tego wywiadu. :123:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25899197,prof-kostera-wiekszosc-edukacji-na-wydzialach-zarzadzania.html
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-05-01, 16:49   

Kierunek: Noc (2020)
Serial można obejrzeć w serwisie Netflix

W wyniku tajemniczych zjawisk na słońcu, każdy, kto znajdzie się w obszarze promieni słonecznych, ginie. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kurs na zachód, aby uciekać przed śmiercią.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-05-02, 21:51   

Absolute Enable Right Click & Copy
Rozszerzenie do przeglądarki

Chcesz po prostu wkleić tekst ze strony, ale poza nim wkleja Ci się jeszcze coś innego? Masz dość ręcznego kasowania? Wystarczy dodać do przeglądarki rozszerzenie Absolute Enable Right Click & Copy i uruchomić odpowiedni tryb, by pożegnać się z tym problemem. :-)



-> Link dla Google Chrome i innych przeglądarek opartych na Chromium
-> Link dla przeglądarki Firefox


Podziękowania dla Mruczka za znalezienie tego rozszerzenia. :123:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-05-03, 21:25   

Można to też obejść, zaznaczając tekst poprzez funkcję "zbadaj element" i go kopiując. No ale jak kto woli ;-).
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-05-03, 23:56   

To zależy od strony, jeśli chcesz skopiować 1 akapit dałoby się tak zrobić, ale jeśli chcesz skopiować cały artykuł gdzie w środku są obrazki i reklamy i inny syf to dużo prościej jest mieć taki dodatek xD

1254 7854 :D
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2020-05-04, 13:12   

No i wygodniej mieć rozszerzenie, dzięki któremu normalnie się kopiuje, zamiast za każdym razem wchodzić w "zbadaj element".
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



KSC może umrzeć, ale pamięć po nim pozostanie na wieki!
Designed by UnholyTeam (v2.2-mod)
phpBB by Przemo (c) 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.219 sekundy. Zapytań do SQL: 8