"GIMP to dobry program" - Doodoxing
Możesz nabić dziennie max. 15 tematów i dowolną liczbę postów
Bezpieczne forum do spamowania - nabijaj posty, zareklamuj swoją stronę, dołącz do społeczności.
- - -
Uwaga!
Twoja przeglądarka nie obsługuje CSS Grid
Strona nie będzie się wyświetlać poprawnie :(
Wybierz inny styl na stronie głównej forum (pod listą forów)
lub zaktualizuj przeglądarkę (Firefox 52+, Chromium 57+, Opera 44+)
Ogłoszenie
Znacznej zmianie uległy zasady dotyczące nabijania! Więcej informacji w tym temacie.
Autor
Wiadomość
Wysłany: 2019-02-06, 19:12   Nowy system rang na KSC - propozycje

Obecnie system rang składa się z kilku mało intuicyjnych pozycji. W administracji zastanawiamy się nad zmianą na system z numerami poziomów/leveli.


Totalnie przykładowa grafika, nie musi być wykorzystana

Przykładowo mogłoby być 10 albo 69 poziomów do zdobycia.

-> W przypadku większej liczby poziomów byłaby taka zaleta, że system różnicowałby zarówno osoby nie lubiące nabijać (mające stosunkowo mało postów) jak i osoby lubiące nabijać (mające stosunkowo bardzo dużo postów). Skłaniałbym się ku opcji, w której pomiędzy pierwszymi poziomami jest niewielka różnica, a z czasem staje się coraz większa (podobnie jak na serwerze Pociągopolis).

-> Przy niewielkiej liczbie poziomów byłoby dla administracji mniej roboty, ale albo wszyscy nie przepadający za spamowaniem mieliby bardzo niski poziom niezależnie od aktywności, albo spamerzy w kilka minut zdobywaliby poziom bardzo wysoki.

Jest też taka opcja, która osobiście mi się nie podoba, by zupełnie zrezygnować z systemu rang uzależnionego od liczby postów. Albo pozostawić rangi takie, jakie są obecnie.

Dajcie znać, co sądzicie o tych propozycjach:
1. Czy wprowadzić system rang oparty na poziomach liczbowych? Jeśli tak - wolicie określenie "poziom" czy "level"? A może samą cyfrę w nazwie?
2. Czy rang powinno być dużo czy mało?
3. Czy może wolicie zrezygnować z systemu rang lub nic nie zmieniać (pozostać przy obecnym)?

Po zebraniu Waszych opinii i pomysłów, prawdopodobnie utworzymy rozstrzygającą ankietę. Chyba że będzie panować stosunkowo duża jednomyślność, to wtedy nie będzie sensu robić ankiety.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-03-22, 19:27   

Widzę, że nie jest to temat, na którym zależy użytkownikom. Więc raczej system pozostaje bez zmian. :3:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-03-22, 19:50   

Ciężko coś wypracować, gdyż tak naprawdę jest to temat dość zawiły i na pewno wymaga przemyślenia.

Ale mimo wszystko wtrącę swoje trzy grosze.

System oparty na levelach może skończyć się tak jak na Pociągopolis - jedna/dwie osoby które mają dość dużo leveli i reszta bardzo nisko. Aczkolwiek nie jest to problem jeżeli się weźmie pod uwagę że podobnym wyznacznikiem jest liczba postów - są dwie osoby które mają powyżej 10 tys., reszta ma poniżej dwóch tysięcy.
Odnosząc się do kwestii, jeżeli wprowadzonoby ten system to wolałbym określenie "level", ale jestem anglofilem więc raczej ciężko brać moją opinię w jakiś znaczący sposób xD

Obecny system rang jest ok, tylko do końca nie wiem jakie są poziomy - ciężko porównywać osobę która ma paręset postów, a która ma parę tysięcy jeżeli do porównania są nazwy "zadomowiony" czy "wschodząca gwiazda spamu" (nawet nie wiem, czy takowe są, ale gdzieś mi się obiły o wzrok na KSC). Za mało mam wrażenie one identyfikują użytkownika xD

Osobiście miałbym propozycję, aby rangę określać na podstawie działu gdzie użytkownik pisze najwięcej % postów - przykładowo, jeżeli byłby to Spam nabijany to użytkownik mógłby otrzymać np. rangę o tytule "Spamer" (czy jakąś tam inną), a jak na przykład najwięcej pisze w Spam Shopie to mógłby otrzymać rangę np. "Sprzedawca spamu" (nazwy przykładowe).
Można to rozbudować i na przykład zamiast jednego takiego tytułu rangi zaoferować użytkownikom trzy tytuły (na podstawie trzech działów gdzie najwięcej piszą) tak aby wszyscy nie mieli wyłącznie "Spamer" bądź "Spamer jednowyrazowy" (xD) tylko by mogli sobie wybrać czy chcą mieć "Spamer", "Spamer jednowyrazowy" czy "Spamer wielojęzyczny" xD

Trochę odleciałem i taki pomysł mi wpadł do głowy, oczywiście jest on dość przekombinowany do wprowadzenia, bo trzeba jednak zliczać gdzie użytkownicy robią najwięcej postów no i oferować różne tytuły z tego względu. Ale jak miałem taką rozkminę to wydał mi się dość ciekawy, oryginalny i sensowny (chociaż pewno taki nie jest, a ja mam za duże ego D:)

Pomysł z poziomami może być bardziej interesujący niż ten system co jest obecnie, ale musiałoby się wypowiedzieć więcej osób.
you're a rock 'n' roll suicide
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-03-31, 15:55   

Z tego co pamiętam, te rangi towarzyszą forum niemal od samego początku, więc wymyślałem je bardzo dawno. Też uważam, że niewiele mówią.



Stąd propozycja, żeby je zmienić. Ale widzę, że społeczności zbytnio na tym nie zależy.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



KSC może umrzeć, ale pamięć po nim pozostanie na wieki!
Designed by UnholyTeam (v2.2-mod)
phpBB by Przemo (c) 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 8