"Dlatego nie instaluje się tego czegoś." - Mario
Możesz nabić dziennie max. 15 tematów i dowolną liczbę postów
Bezpieczne forum do spamowania - nabijaj posty, zareklamuj swoją stronę, dołącz do społeczności.
- - -
Uwaga!
Twoja przeglądarka nie obsługuje CSS Grid
Strona nie będzie się wyświetlać poprawnie :(
Wybierz inny styl na stronie głównej forum (pod listą forów)
lub zaktualizuj przeglądarkę (Firefox 52+, Chromium 57+, Opera 44+)
Ogłoszenie
Znacznej zmianie uległy zasady dotyczące nabijania! Więcej informacji w tym temacie.
Autor
Wiadomość
Wysłany: 2019-01-06, 16:54   Archiwizacja MruczekWiki

Ze względu na to że społeczność postanowiła przejść na XaxeWiki http://xaxeloled.ct8.pl naturalnym jest pytanie, co będzie z MruczekWiki https://mruczek.wiki.gd

Nieco szkoda że doszło do rozłamu, ale jeśli chodzi o samą strukturę wiki to jest ona bardziej przemyślana na XaxeWiki (zasługa większego doświadczenia), zaś na MruczekWiki jest wiele starych artykułów które po prostu nie spełniają obecnych wymogów jakościowych.

Pytanie jest zatem: co dalej z MruczekWiki? Od roku tworzenie nowych kont jest zablokowane (ze względu na boty) zaś w związku z przejściem na XaxeWiki aktywność nieco ucichła.

Razem z Kenexem doszliśmy do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie chyba archiwizacja MruczekWiki, czyli zrobienie jakiegoś swoistego archiwum.

Obecnie część rzetelnych artykułów przeniosłem z MruczekWiki na XaxeWiki i generalnie jest bardziej uporządkowane. Niestety ale XaxeWiki też posiada swoje wady:
- darmowy hosting, przez co trzeba się logować do panelu raz na trzy miesiące, inaczej Wiki kaput;
- czasem prędkość działania zwalnia dramatycznie (wczoraj przesyłanie pliku 24 KB zajęło mi 3 minuty!);
- brak wsparcia dla wielu tagów HTML np. marquee, nie można wyświetlać obrazków z zewnętrznego hostingu (np. Imgur)

Rozumiem że padł pomysł przeniesienia XW na hosting ZioPenga, co by naprawiło przynajmniej część z powyższych problemów - pytanie tylko: kiedy to zrobić? A im szybciej tym jednak lepiej.
you're a rock 'n' roll suicide
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-06, 17:12   

MruczekWiki to jest już archiwum, dlatego nie można tworzyć nowych kont xD Potraktuj tą stronę jako mirror z bonusową opcją logowania się :^)
na serwerach firmy Mruczek Mruczkowski znalazło by się miejsce na XW, ale podejrzewam że to nie wchodzi w grę...

1254 7854 :D
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-06, 17:15   

mruczek napisał/a:
na serwerach firmy Mruczek Mruczkowski znalazło by się miejsce na XW, ale podejrzewam że to nie wchodzi w grę...


To chyba trzeba by było się zapytać właściciela XaxeWiki (takiego prosa jednego)
you're a rock 'n' roll suicide
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-06, 17:16   

mruczek napisał/a:
na serwerach firmy Mruczek Mruczkowski znalazło by się miejsce na XW, ale podejrzewam że to nie wchodzi w grę...


Mnie by to bardzo ucieszyło. :1:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-06, 17:32   

Umiejscowienie XW na serwerach Mruczka miałoby swoje plusy , np. ulepszenia znane z MW takie jak zamiana linku z Imgura na obrazek oraz prawidłowe działanie spoilerów, z którymi był problem na XW. Ja planuję przeniesienie XW na mój serwer na Nazwie , ale niezbyt wiem, kiedy to zrobię , bo do tego potrzebuję czasu i chęci (najlepiej weekendy albo inne dni wolne), no i pozostaje jeszcze najważniejsza - wydaje mi się - kwestia: czy XW po przeniesieniu będzie działało tak samo jak stara wersja.

Niby dlaczego nie wchodzi w grę?
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-06, 17:36   

Bo myślałem że firma Mruczek Mruczkowski jako hosting wiki ma złą opinię po tym jak hmm... nastąpiło masowe opuszczenie MW xD

1254 7854 :D
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-06, 17:38   

Oj tam. To był konflikt personalny. Hosting firmy Mruczek Mruczkowski jest najlepszy na świecie! :2:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-18, 15:05   

mruczek napisał/a:
nastąpiło masowe opuszczenie MW xD


Kto by się spodziewał jak szybko to zdanie stanie się nieprawdziwe D:
you're a rock 'n' roll suicide
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-01-18, 15:53   

To prawda. :3:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



KSC może umrzeć, ale pamięć po nim pozostanie na wieki!
Designed by UnholyTeam (v2.2-mod)
phpBB by Przemo (c) 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.074 sekundy. Zapytań do SQL: 8