"Nie wierz cytatom." ~Dibudab
Możesz nabić dziennie max. 15 tematów i dowolną liczbę postów
Bezpieczne forum do spamowania - nabijaj posty, zareklamuj swoją stronę, dołącz do społeczności.
- - -
Uwaga!
Twoja przeglądarka nie obsługuje CSS Grid
Strona nie będzie się wyświetlać poprawnie :(
Wybierz inny styl na stronie głównej forum (pod listą forów)
lub zaktualizuj przeglądarkę (Firefox 52+, Chromium 57+, Opera 44+)
Ogłoszenie
Znacznej zmianie uległy zasady dotyczące nabijania! Więcej informacji w tym temacie.
Autor
Wiadomość
Wysłany: 2023-08-20, 17:09   [nt] Rzeczy zaobserwowane we Flarum

Tutaj umieszczam swoje obserwacje z testowania skryptu Flarum na Free Flarum za pomocą Testownicy. Jako że testuje się lepiej na konkrecie, postanowiłem zasymulować przeniesienie tam naszej społeczności spamerskiej. Nie należy tego traktować jako zapowiedzi czegokolwiek. To luźna zabawa.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:15   

Podoba mi się, że jest tyle możliwości dostosowania, w jaki sposób są prezentowane treści na stronie głównej. :-D

Poza wbudowanymi ustawieniami i rozszerszeniami jest opcja dodania własnego CSS, więc mądrzejsi ode mnie pewnie mogą jeszcze bardziej zaszaleć.




Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:18   

Znacznie wygodniej robi się emospamy, gdy w edytorze widzi się emotki.



Wybieranie emotek też jest spoko. Wtyczka: Flamoji

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:21   

Dużo funkcji jest tam jako rozszerzenia, które można łatwo włączać i wyłączać wedle uznania.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:24   

Forum może - wedle uznania - obsługiwać zarówno markdown, jak i BBCode. Są różne wtyczki dodające fancy rzeczy np. pasek postępu BBCode, wyróżnione bloki tekstu w BBCode itp.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:28   

Forum może obsługiwać manager plików, gdzie masz pod ręką wszystkie pliki, jakie wrzuciłeś. Pliki można wrzucać metodą przeciągnij i upuść.



Jeśli ktoś nie chce dawać takiej opcji np. w trosce o miejsce na serwerze, jest spoko alternatywa w postaci wtyczki, dzięki której można od razu przesłać swój plik na Imgur i uzyskać gotowy, wstawiony kod.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:30   

Forum może obsługiwać tabele BBCode i/lub markdown wedle uznania.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:33   

Forum bez porównania lepiej prowadzi użytkownika za rękę, żeby nie trzeba było go ciągle odsyłać do regulaminów, poradników itp. Przykładowo przy zakładaniu tematu od razu ma wyjaśnione tagi.



P.S. Wiem, że skopałem kolory i sensownie byłoby zamienić ikony. xD
  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:36   

Jeżeli komuś zależy na łatwości rejestracji, może pozwolić na logowanie za pomocą serwisów społecznościowych.



W takiej sytuacji można też łączyć konta z poszczególnymi platformami.

  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:41   

Forum może obsługiwać wzmianki i hasztagi wedle uznania.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 17:57   

Forum moze obsługiwać oznaczanie najlepszej odpowiedzi, żeby przybysze nie musieli się przedzierać przez cały wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 18:08   

Za pomocą odpowiedniej wtyczki można ustawić szablony przy zakładaniu tematu (mogą zależeć od wybranych tagów). Widzę w tym potencjał, gdy społeczność chce, by tematy miały ustandaryzowaną strukturę np. przy problemach technicznych od razu podaje, jakie informacje będą potrzebne.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 18:12   

Niektóre przyciski nie mają tooltipa, a nie zawsze jest oczywiste, o co w nich chodzi. :/

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 21:54   

Spoko, że skrypt obsługuje Font Awesome. Dzięki temu łatwo dodawać różne ikonki. :2:
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 23:26   

Mam problem, by niektóre wtyczki doprowadzić do działania. Przykładowo davwheat Custom Side Nav Links tuż po zapisaniu zmian zaraz je kasuje. Niestety bycie adminem na Free Flarum nie jest całkowicie wolne od problemów technicznych. Rozszerzenia bywają różne.

Też dość irytujące jest, że dopiero przy włączaniu wtyczki wyskakuje informacja, że jest wymagane włączenie jeszcze innej. Miło byłoby mieć tę informację wczesniej na wierzchu.
  
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-20, 23:29   

Nie wszystkie wtyczki są przetłumaczone na polski, co będzie kiepsko wyglądać na polskojęzycznym forum.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-21, 17:18   

Spoko pomysłem jest zwracanie uwagi, jeśli posty dzieli większa różnica czasu.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-30, 15:56   

Można dodać własne emotki dzięki wtyczce Flamoji.



Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2023-08-30, 16:26   

Mam wrażenie, że nie zawsze oczywiste jest, gdzie można znaleźć daną opcję. Można nie wpaść na odpowiednie menu rozwijane, jeśli wcześniej nie obcowało się z forami.

Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



KSC może umrzeć, ale pamięć po nim pozostanie na wieki!
Designed by UnholyTeam (v2.2-mod)
phpBB by Przemo (c) 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.095 sekundy. Zapytań do SQL: 7