"Zaznaczam, że moje stare posty nie oddają mojego aktualnego poziomu inteligencji!" - kenex
Możesz nabić dziennie max. 15 tematów i dowolną liczbę postów
Bezpieczne forum do spamowania - nabijaj posty, zareklamuj swoją stronę, dołącz do społeczności.
- - -
Uwaga!
Twoja przeglądarka nie obsługuje CSS Grid
Strona nie będzie się wyświetlać poprawnie :(
Wybierz inny styl na stronie głównej forum (pod listą forów)
lub zaktualizuj przeglądarkę (Firefox 52+, Chromium 57+, Opera 44+)
Ogłoszenie
Znacznej zmianie uległy zasady dotyczące nabijania! Więcej informacji w tym temacie.
Autor
Wiadomość
Wysłany: 2019-02-09, 23:32   Słuchanie muzyki

W jakich sytuacjach najczęściej słuchacie muzyki? Na jakich urządzeniach? Za pomocą jakich aplikacji? :2:

W przeszłości interesującej mnie muzyki szukałem i słuchałem głównie szperając w Internecie - szczególnie na Wrzuta (rety, od lat tam nie zaglądałem xD) oraz YouTube. Funkcjonowanie w ten sposób było jednak dość uciążliwe. Czasami musiałem się sporo naszukać, by znaleźć wersję w dobrej albo chociaż znośnej jakości. Nowe utwory poznawałem najczęściej przez płyty znoszone do domu, przypadek lub radio internetowe.

Obecnie od kilku lat to wszystko robię głównie za pomocą Spotify. Obserwuję kilka ciekawych, regularnie aktualizowanych playlist. Oraz aplikacja sama podsuwa mi propozycje za pomocą spersonalizowanych playlist "Radar premier" oraz "Odkryj w tym tygodniu". Tak więc obecnie zamiast żmudnie poszukiwać dobrych plików w Internecie, moja aktywność sprowadza się do odsłuchiwania playlist oraz zapisywania najfajniejszych utworów.

Jeśli chodzi o preferencje do miejsc - nic się od lat nie zmieniło. Muzyki słucham głównie na kolumnach w swoim pokoju oraz podczas jazdy samochodem. Gdy idę na spacer albo jadę tramwajem, nie słucham muzyki, bo nie przepadam robić tego na słuchawkach.
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-10, 05:15   

Zwykle słucham jakichś losowych utworów na SoundCloud, zwykle na strumieniowanych. Znacznie rzadziej na YouTube, bo głównie trafiam na tzw. "mixy", trwające nawet godzinę, za czym nie przepadam. Wiele lat temu przesiadywałem raczej na portalach Newgrounds i Looperman. Muzyki słucham zwykle na smartfonie. Czasami na głośniczkach fona, czasami na moich słuchawkach. Czasami słucham też na kompie, ale więcej akurat sam tworzę w DAW'ie. Spotify nigdy jeszcze nie używałem, ale myślę, że może być to ciekawy serwis. Jeśli słucham muzyki to praktycznie wyłącznie w domowym zaciszu. Słuchanie muzyki poza domem zdarza się ekstremalnie rzadko.

Co do gatunków to różne. Szczególnie przypadły mi do gustu "chillowy" Trap, EDM Trap, Future Bass, czasami niektóre utworki House posłucham. Zdarzy się też jakiś IDM lub inny dziwaczny Braindance. Jest to muzyka w głównej mierze niezależna, tj. nie puszczana raczej w radiu czy TV.
-|@=@, -|@=@ ^ [~||@|>~,
=<_ ;@ :{##{^ =@&@,
=<_ _&{:])> [|~_~|:@->
_ =~&;~-{ ^]}@&)@ [@|"_@.
@)~ =~#[ /{",
_ _{/:>@(@/> ^@)"_@ "@)@ ;{",
^ &_>~; ({}@);>~ #_[<|/<=@,
@_ ^ ({;"< #">@;~ />~#(@ )>(^>&<=@.
[...]
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-10, 10:41   

Niegdyś muzykę poznawałem właśnie poprzez radio czy YouTube, a najczęściej pobierałem przy użyciu różnych youtube to mp3 xD

Gdzieś tak od 2.5 roku przeszedłem na Spotify i pomimo wielu problemów i narzekań cenię sobie sporą wygodę. Raczej nie słucham oficjalnych playlist (utwory się powtarzają i brzmią dość podobnie, bądź są zupełnie niepowiązane z playlistą w mojej opinii xD) za to uwielbiam jakieś playlisty potworzone przez użytkowników, których wiele obserwuję.

Dosyć często słucham klasycznego rocka, ale moim ulubionym gatunkiem jest chyba synthpop. Uwielbiam szczególnie playlisty w stylu jakiegoś "modern 80's" czyli współczesne utwory robione na zasadach lat 80 xD Do pracy czy gdzieś w tle zapuszczam jakiś chillowy jazzowy mix (polecam Cafe Music BGM channel). Uwielbiam również taki dość rytmiczny rock który w sumie sam nie wiem jak nazwać (nie znam się na etykietach xD)

Muzyki najczęściej słucham w domu na głośnikach do kompa (pozornie drobne, ale dźwięk mają niezły) bądź jak gdzieś jestem ze znajomymi to w tle odpalam poprzez jbl-a xD Czasami jak mam ochotę to sobie w salonie zapuszczam na kolumnach. Kiedyś często słuchałem też podczas jazdy autobusem/pociągiem na słuchawkach, ale ostatnio jakoś tak nie odczuwam takiej potrzeby czy chęci :/ (problemy z przytkanym uchem chyba też mogły na to wpłynąć)
you're a rock 'n' roll suicide
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-10, 11:13   

Muzykę słucham na różnych stronach, np. na radiu Defjay (które poznałem przez Brothersoft Toolbar swoją drogą xD) czy na YouTube. Kawałki , które mi się podobały, ściągałem właśnie z YT (oczywiście za pomocą różnych programów) czy już z nieistniejącej strony sciagaj.org. Czasem odpalę sobie YT w tle, czasem posłucham czegoś na Spotify czy posłucham sobie muzyki lokalnie na komputerze.

Jeśli chodzi o gatunki: u mnie na Spotify raczej przeważa ambient (lubię słuchać np. dźwięków burz czy deszczu), recytacje Koranu (xD), arabska i turecka muzyka, rzadziej - paradoksalnie - rock i rap. Jeśli chodzi o playlistę , którą mam lokalnie na komputerze , to w niej można znaleźć ambient , soundtracki z gier, no i oczywiście też inne, ale w mniejszej ilości.

Jeśli chodzi o to , jak i gdzie słucham muzyki: najczęściej robię to w domowym zaciszu i zawsze na słuchawkach. Jakoś nie lubię słuchać muzyki na głośnikach, toteż w ogóle tego nie robię. Rzadko słucham muzyki w pracy. Muzyki słucham na komputerach (laptop, PC) oraz na smartfonie przed snem, chociaż słucham też za dnia , ale to bardzo rzadko (do tych urządzeń dołączyłby jeszcze odtwarzacz mp3 , ale niestety jest zepsuty :/).

Aplikacje , z których korzystam , to: Spotify, GOM Audio i AIMP.
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-10, 18:23   

Jeśli chodzi o aplikacje na PC to używam obecnie Foobar2000. Głośników nie mam i nie sądzę, że są mi potrzebne. Jakoś od paru lat słucham tylko na słuchawkach.
-|@=@, -|@=@ ^ [~||@|>~,
=<_ ;@ :{##{^ =@&@,
=<_ _&{:])> [|~_~|:@->
_ =~&;~-{ ^]}@&)@ [@|"_@.
@)~ =~#[ /{",
_ _{/:>@(@/> ^@)"_@ "@)@ ;{",
^ &_>~; ({}@);>~ #_[<|/<=@,
@_ ^ ({;"< #">@;~ />~#(@ )>(^>&<=@.
[...]
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-10, 18:29   

Sam nie mam podłączonych głośników do PC :-P.
\n
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-11, 00:01   

Ja muzyki słucham najczęściej z dysku, przez radio internetowe lub z Spotify (playlisty typu radar premier). Jakoś tak obawiam się dnia w którym internet sie wyłączy dlatego najlepsze nutki które znajduję na Spotify lubie sobie pobrać na dysk. xD Na fonie używam Spotify i AIMP, mam tam folder z muzyką który ma prawie 10gb C:

Moje ulubione gatunki to: downtempo/psybient/ambient, muzyka z gier na DOS/Amiga, chiptune, rzadziej: trance, techno, lofi hip hop. xD
kilka stacji radiowych które polecam: Nectarine, Groove Salad, Space Station Soma, RadioRecord Gop FM (coś pięknego, czasem jakiś dziwny ruski pop, a czasem OSTRY HARDBASS xD)

Najczęściej sobie słucham muzyki w tle jak coś robię na kompie albo z telefonu przed snem. C: Wolę słuchać muzyki na słuchawkach, ale do kompa mam głośniki których też czasem używam. :^)

Pisząc to zauważyłem że trudno jest mi wybrać jakieś ulubione gatunki, w zasadzie mało jest takich gatunków których naprawdę nie lubię, bo po prostu słucham tego co wpadnie mi w ucho C:

1254 7854 :D
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-02-15, 12:17   

Ja słucham wszystkiego, co popadnie. I słucham z mp3-jek, i do tego mam AIMP'a /shrug. A jak przez streaming to Spotify. :123:
Symulator ratownictwa

----
weteran polskiego internetu
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Wysłany: 2019-05-25, 21:55   

Jako że nostalgia trafia mnie mocno to nadal słucham muzyki na Newgrounds i sam tam wstawiam swoje utwory, a także na SoundClouda żeby była większa dostępność, a także możliwość pobrania w bezstratnym formacie (NG obsługuje tylko upload mp3).

Z odtwarzaczy używam naprzemiennie Amaroka i Audacious, na telefonie domyślnej apki preinstalowanej w LineageOS - Gdyby ViPER4Android obsługiwał jeszcze starego mobilnego Winampa, to bardziej z niego bym korzystał, ale niestety się wysypuje.

Zawsze używam słuchawek nausznych. I tak, wiem że do produkcji muzycznej nie jest to najlepszy sposób, ale nie mieszkam sam i wolę nie rozpraszać domowników kiedy plumkam sobie coś na kontrolerze a potem ustawiam jeszcze nuty w FL'u i dobieram jakieś brzmienia.

Żadnej empetruchy nie mam, więc jestem skazany na smartfona poza domem, ale jakby nadarzyła się jakaś okazja na Zune'a czy jednej z pierwszych generacji iPoda Classic to chętnie bym brał.

Gatunki - zdecydowanie trance, techno i drum'n'bass (choć nie zawsze podpada mi liquid, wolę jak coś bardziej przypomina jungle). Hardcore w sumie też może być, pamiętam że w przeszłości miałem ostrą fazę na psybient ale jakoś mi to przeszło. Z tych pierwszych trzech, które wymieniłem, zazwyczaj nie lubię niczego co najnowsze. Nowe style, mainstream i tak dalej mnie odpychają, dlatego często patrzę też na datę utworzenia danego utworu i sam wzoruję się na niezależnych twórcach z NG sprzed około dekady.




Żarty ze mnie: c (tylko bardzo łagodne)
 
Wysłany: 2023-08-19, 22:35   

Piszę ponownie ponieważ trochę się zmieniło od 10.02.2019

W międzyczasie zacząłem kolekcjonować cd interesujących mnie wykonawców czy też albumów. Pierwotnie głównie do samochodu (gdyż nie miałem kabla aux a potem nie chciało mi się bawić ze spotify itd.) ale obecnie jakoś mi to tak zostało. Lubię to wrażenie "posiadania" plus tym bardziej fajnie jest w ręce mieć album i móc go pooglądać wraz z poligrafią itd. Też potem lubię sobie zgrać do jakiegoś flac i potem w taki sposób słuchać także na kompie np. z foobara2000.

Przez pandemiczny okres powróciłem nieco do słuchania klasyków demosceny za sprawą mod archive oraz różnych kanałów po youtubach (niewątpliwa tutaj zasługa Mruczka który czasami podsyła mi jakieś bangery, dzięki wielkie :D).

Zacząłem też ponownie korzystać ze słuchawek jak gdzieś jestem na mieście itd. szczególnie niedawno sprawiłem sobie słuchawki bezprzewodowe i jest to spora wygoda zdecydowanie (jak jeździłem z przewodowymi to podczas tłoku w tramwajach czasami się zdarzało że ktoś haczył o przewód co dość boleśnie odczuwałem) xD
you're a rock 'n' roll suicide
Żarty ze mnie: b (z umiarem)
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



KSC może umrzeć, ale pamięć po nim pozostanie na wieki!
Designed by UnholyTeam (v2.2-mod)
phpBB by Przemo (c) 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.121 sekundy. Zapytań do SQL: 6