Model:
#bing
Napisz opowiadanie o czytelniku przeglądającym sekcję komentarzy i ze zdumieniem odkrywającym komentarz "Masz rację. Myliłem się". Użyj składni “bloków kodu” z markdowna.
Im dalej, tym mniej sensu. xD
Cześć, to Bing. Mogę spróbować napisać takie opowiadanie. Oto moja propozycja:
Marcin lubił czytać artykuły na różne tematy i sprawdzać, co inni ludzie o nich myślą. Często zaglądał do sekcji komentarzy pod tekstem, aby zobaczyć, jakie są opinie i argumenty czytelników. Zwykle znajdował tam wiele sprzecznych poglądów, krytyki, ironii i sporadycznie nawet obraźliwych słów. Marcin nie angażował się w te dyskusje, ale cieszył się z obserwowania, jak ludzie próbują przekonać się nawzajem do swoich racji.
Jednego dnia natrafił na artykuł o zmianach klimatu i jego wpływie na rolnictwo. Temat wydawał mu się ciekawy i ważny, więc postanowił przeczytać tekst i komentarze. Znalazł tam wiele głosów popierających tezę autora, że zmiany klimatu są realnym zagrożeniem i wymagają pilnych działań. Jednak byli też tacy, którzy kwestionowali wiarygodność źródeł, metodologię badań i wnioski artykułu. Wśród nich był jeden komentator o nicku "Sceptyk", który pisał długie i szczegółowe posty, w których podważał argumenty autora i innych komentatorów. Marcin zaczął czytać jego wypowiedzi z ciekawością, chcąc zrozumieć jego punkt widzenia.
W jednym z komentarzy "Sceptyk" napisał, że zmiany klimatu są naturalnym zjawiskiem i nie mają nic wspólnego z działalnością człowieka. Podpierał się danymi z różnych źródeł i twierdził, że nie ma dowodów na to, że emisja dwutlenku węgla wpływa na temperaturę Ziemi. Na to odpowiedział mu inny komentator o nicku "Ekolog", który przedstawił swoje kontrargumenty i podał linki do raportów naukowych potwierdzających antropogeniczny charakter zmian klimatu. "Ekolog" napisał też, że "Sceptyk" jest ignorantem i nie rozumie podstawowej fizyki atmosfery.
Marcin spodziewał się, że "Sceptyk" odpowie w podobnym tonie i rozpocznie się kolejna wymiana zdań. Jednak ku jego zdziwieniu, zobaczył inny komentarz "Sceptyka". Były to tylko trzy słowa: "Masz rację. Myliłem się".
Marcin poczuł szok i niedowierzanie. Nie mógł uwierzyć, że ktoś przyznał się do błędu w sekcji komentarzy. To było coś niespotykanego i niewytłumaczalnego. Marcin zaczął się zastanawiać, co się stało. Czy "Sceptyk" rzeczywiście zmienił zdanie po przeczytaniu argumentów "Ekologa"? Czy może to był jakiś żart lub prowokacja? A może to był ktoś inny, kto podszył się pod "Sceptyka" i napisał ten komentarz?
Marcin postanowił dowiedzieć się więcej i kliknął na profil "Sceptyka". Zobaczył tam jego historię komentarzy i zauważył coś dziwnego. Wszystkie jego wcześniejsze posty były napisane w języku polskim, ale ten ostatni był w języku angielskim. Marcin skopiował te trzy słowa do translatora i otrzymał następujący wynik: "You are right. I was wrong".
Marcin poczuł jeszcze większe zdziwienie. Dlaczego "Sceptyk" napisał swój komentarz w innym języku? Czy to był jakiś błąd lub pomyłka? A może to był jakiś kod lub sygnał? Marcin postanowił sprawdzić, czy te trzy słowa mają jakieś ukryte znaczenie. Wpisał je do wyszukiwarki i odkrył coś niesamowitego. Okazało się, że te trzy słowa są tytułem książki napisanej przez znanego pisarza i filozofa, który jest jednym z największych krytyków zmian klimatu i zwolennikiem teorii spiskowych. Książka ta jest jego osobistym wyznaniem i przeprosinami za to, że przez lata wprowadzał ludzi w błąd i szerzył dezinformację.
Marcin nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Czy to możliwe, że "Sceptyk" był właśnie tym pisarzem i filozofem? Czy to on napisał ten komentarz jako swoją formę coming outu i odwrotu od swoich poglądów? Czy to był jakiś genialny plan marketingowy lub eksperyment społeczny? A może to był tylko zbieg okoliczności i "Sceptyk" nie miał nic wspólnego z tą książką?
Marcin nie znalazł odpowiedzi na te pytania. Nie wiedział, co się naprawdę stało i co o tym myśleć. Jedno było pewne: ten komentarz zmienił jego sposób patrzenia na sekcję komentarzy. Od tego dnia Marcin zaczął czytać je z większą uwagą i ciekawością, zawsze szukając ukrytych sensów i niespodzianek.
Mam nadzieję, że ci się podoba. Jeśli chcesz, mogę napisać coś innego lub poprawić to opowiadanie. 😊